NAPPALI KÉPZÉSEINK

Jelentkezési lap nappali oktatásra 2021-2022
Jelentkezési lap felnőttek oktatására 2021-2022

Képzési rendszerünk keretében a 2021/2022-es tanévre a következőket kínáljuk:

3 ÉVES SZAKKÉPZŐ ISKOLAI KÉPZÉSEINK
Élelmiszeripar ágazatban választható képzések (kattintson a szakma nevére):
- Pék
- Pék-cukrász
- Hentes és húskészítmény készítő
- Tartósítóipari termékkészítő
Mezőgazdaság és erdészet ágazatban választható képzések:
- Kertész

A 3 éves szakképző iskolai képzések választásának előnyei:
A szakképző iskolában szakember képzés folyik. Először ágazatot választasz, amivel 1 évig ismerkedsz. A 9. évfolyam után történik a szakmaválasztás. 2 évig tanulhatod a szakmát vállalati körülmények között, duális képzés keretében (duális képzés: a képzés helyszíne elsősorban vállalatoknál, vállalkozóknál lesz). A 9. évfolyam után még a technikummal átjárható rendszer.
Általános szakképzési ösztöndíjat kapsz az első évben. Ezután az ösztöndíjat a szakképzési munkaszerződés váltja fel, vagyis a tanulás mellett már lesz jövedelmed!

5 ÉVES ÉRETTSÉGIT ÉS TECHNIKUSI VÉGZETTSÉGET ADÓ KÉPZÉSEINK
Élelmiszeripar ágazatban választható képzések (kattintson a szakma nevére):
- Húsipari technikus
- Sütő- és cukrászipari technikus
- Tartósítóipari technikus
Mezőgazdaság és erdészet ágazatban választható képzések:
- Kertésztechnikus (Dísznövénytermesztő, virágkötő szakmairány)
- Kertésztechnikus (Parképítő és fenntartó szakmairány)

Az 5 éves technikusi képzések választásának előnyei:
Először ágazatot választasz, amivel 2 évig ismerkedsz. A 10. évfolyam után történik a szakmaválasztás.
A technikum egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit. Matematikából, magyarból, történelemből, valamint egy idegen nyelvből ugyanaz a tananyag, mint a gimnáziumban. Ezekből a közismereti tantárgyakból érettségi vizsgával zárul az oktatás, előrehozott érettségi lehetőséggel.
A nyelvvizsga megszerzésére van mód – hasonlóan a gimnáziumhoz-, de itt csak egy nyelvet kell kötelezően tanulni. Az iskolák egyedi ajánlatában lehet több nyelvtanulási lehetőség is.
Nem kell ötödik érettségi tantárgyat választani, mivel a szakmai vizsga lesz az ötödik érettségi tantárgy. A technikusi vizsga emelt szintű érettségi tantárgynak számít! Az 5. év elvégzése után egyszerre kapsz érettségi bizonyítványt és technikusi oklevelet.
Úgy lehetsz középiskolás, hogy kapsz ösztöndíjat, duális képzés esetén pedig munkaszerződést ajánl a vállalat, vagyis jövedelmed lesz!

FELNŐTTEK OKTATÁSA
Felnőttképzési jogviszony dokumentumai:
A 4 0812 17 05 azonosító számú Kertész szakma képzési programja
A 4 0721 05 16 azonosító számú Tartósítóiparitermék-készítő szakma képzési programja
A 5 0821 17 06 azonosító számú Kertésztechnikus szakma képzési programja